Konec jedné unikátní sbírky v Čechách

Tento týden je nějaký špatný, náš společný známý a kamarád Jarda Konůpek se rozhodl prodat komplet svojí sbírku zkamenělých dřev, tak nám s Martinem nezbylo nic jiného, než se tam jako supy hnát a koupit vše, co se dá. Upřímně, nemám z toho žádnou radost, Martin si tam koupil nějaká dřeva a já jsem si vybral celou sbírku silicitů s kmínky z Českého Ráje a jednu velice zajímavou přesličku z Tikova a tím to zhaslo, protože momentálně nemáme zase tolik volných financí, abychom do toho mohli investovat. Upřímně, já jsem ani nějak neměl náladu se v tom hrabat, protože mi to přišlo líto. A i když Jarda říkal, že bude sbírat dál, tak pro mě je to stejně konec jednoho sběratele, co to měl hodně rád, a ke kterému jsem se rád jezdil dívat na jeho sbírku, ačkoliv jsem ji viděl již stokrát, protože byla perfektní. Skoro to zní, jako by měl vystavené parte někde za vitrinou v Počaplech, nicméně Jarda naštěstí žije a ačkoliv mě pěkně štve, že to takto dopadlo, i když k tomu má asi své důvody, tak mu přeji, aby našel v životě klid a dosáhl svých cílů, které si vytyčil. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Konec jedné unikátní sbírky v Čechách

  1. Děkuji Frantovi za nekrolog této sbírky. Také spolupracuji s Jardou Konůpkem a taky jsem to nemohl pobrat.. Kdoví, jak dopadne Muzeum Zkamenělý les v Lounech, ale mám relativní radost, že mohu oznámit, že část sbírky Jardy Konůpka bude k vidění v Lounech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *