O mně

Vítám vás na stránkách, které se zabývají zkamenělými dřevy, ale i ostatními minerály křemitého charakteru. Naleznete zde exponáty především z mé sbírky, kterou postupně rozšiřuji vlastními sběry a nákupy od jiných sběratelů a lidí, kteří se sběrem zabývají. K založení webu o dřevech mě vedlo především to, že v našem internetovém éteru nic podobného, ani tak úzce specializovaného na zkamenělá dřeva neexistuje, a proto jsem se rozhodl to změnit.

Již v počátcích mé sběračské mánie jsem se snažil shánět informace kde se dalo a jelikož dělám v IT oboru, hned mě napadlo jít na internet a kouknout se tam po nějakých článcích s touto tématikou, nicméně jediný kloudný článek jsem našel od pana Drábka, který popisoval lokalitu Lužná u Rakovníka. Samozřejmě jsem tam hned vyrazil a nadšeně procházel pole. První nálezy nebyly kdo ví co, ale i tak to byla euforie. Připadal jsem si jako když hledám poklad a taky to v tu chvíli pro mě poklady byly ačkoliv to vesměs byly střepy nevalné kvality. Po čase jsem své sběračské umění pojal úplně z jiného konce, sehnal jsem si geologické mapy, načetl jsem vše možné o permokarbonu v Čechách a začala éra mého bádání nad tím, jak to tu vlastně vše fungovalo a funguje v dnešní době. Analyzování lokalit mě baví dodnes, je to opravdu věda a hlavně mi to strašně pomáhá odreagovat se od běžného konzumu života kdy se jen lopotíme za penězi a nepodstatnými věcmi. Výborné na tom všem je, že vlastně zažíváte vícenásobnou radost, protože nejdřív najdete kámen který je špinavý a v podstatě ani nevíte jestli za něco stojí, každopádně ho berete do batohu. Potom přijdete domů, umyjete ho a zjistíte, že to je vlastně bezva nález a jelikož mám veškerou technologii na zpracování kamenů, tak ho samozřejmě vyleštím a další euforie je na světě. To je asi jádro pudla, které zná každý z nás kamenářů a je to přesně to, proč to děláme.

23 komentářů u „O mně

 1. Dobrý den
  nemine den abych ve svém pc nekliknul do mých oblíbených záložek kde mám uložené Vaše stránky.
  Každý den tady slintám a kochám se tím co nám tady pod nohama příroda zanechala.
  Martin Svoboda,Bělá pod Bezdězem.

 2. Sbírám minerály již 50 roků a hlavně vltavíny. Okrajově se zajímám také o zkamenělá dřeva, protože jsou často doprovodným znakem vltavínových třetihorních sedimentů. Mnoho dřev je také v mojí sbírce.
  Jsem rád, že jsem objevil tuto krásnou stránku u sběratele, který se s láskou věnuje zkamenělým dřevům tak intenzivně, tak jako já 50 let vltavínům.

  • Jsem rád, že se Vám moje stránky líbí a doufám, že je budete nadále do budoucna navštěvovat, protože stále tu bude něco na koukání.

 3. Dobrý den,
  doufám, že jsem správně. Já jsem na PC antitalent.
  Musím přiznat, že se v kamenech vůbec nevyznám, ale moc Vás obdivuji!!! Je na Vás znát, jak tím žijete a obdivuji vaši sbírku. Nikdy jsem neviděl zkamenělé dřevo a je to opravku krása. Je fascinující vidét tu nádheru v řezu.
  Přeji Vám, spouty krásných nálezů do budoucna!!!

  • Já děkuji a třeba se jednoho dne odhodláte také sbírat nějaké ty dřeva či minerály. Je to bezva koníček, který je ušlechtilý a krásný zároveň.

 4. Pro mě je váš web prostě pohádka, fantazie, inspirace !
  Nevzpomínám si, že bych něco podobného někde viděl !
  Obdivuji co jste dokázal !

  Ať se vám daří a přeji spousty hezkých nálezů !

  • Já vám děkuji, tohle je přesně to co mi dává smysl a motivuje mě k dalším článkům o tomto bezva koníčku. Vůbec mě celkově překvapuje, jak lidé na tento web pozitivně reagují. Každopádně přeji každému ať najde něco perfektního na svých i na lokalitách kam chodím já, protože já jsem rád když se objeví něco nového v našich luzích a hájích.

 5. Dnes jsrm objevila…take sbiram zkameneliny, mam par peknych kousku a ivlastni nalezy ze slanska a novopacka. V pripade zajmu poslu fotky….preji hodne krasnych nalezu, i ja jsem velky nadsenec, ktery hleda a ma radost z k azdeho kamene…je to nadhera!

 6. Dobrý den,
  pokud budete chtít, tak se samozřejmě velice rád podívám na kousky, které máte Vy, klidně to pošlete.

  • Dobrý den.. Jednou jsme posílal příspěvek k podobnosti zk dřeva z Kryr a Líně.. A teď vám konečně mohu ukázat kámen co jsem si nechal říznout.. Jenom netuším kam mám vložit foto?
   S pozdravem J.Vítek

 7. Dobrý večer,
  když jsem si otevřel Vaše stránky, tak se mě neudělalo dobře. V první chvíli jsem myslel, že budu muset zavolat záchranku, ale nakonec jsem to ustál a prohlídnul a pročetl všechno. Vážený pane, to je taková paráda, že smekám klobouk až k zemi.
  To se opravdu jen tak nikde nevidí. Fantastické ukázky naší přírody. Několik let jsem jsem sbíral kameny a dřeva, dřeva hlavně v okolí Nového Města nad Metují, tak vím co to musí dát práce dopracovat se k takovému stavu sbírky. Pokusím se něco z toho mála co mám vyfotit a poslat Vám to. Třeba se Vám bude něco líbit na přidání do galerie.
  Přeji mnoho úspěchů v budování sbírky.
  Zdeněk

  • Dobrý den, docela jste mě vystrašil. Začal jsem číst ten Váš komentář a říkám si, co je zase za průser ;). Nakonec z toho vypadne takový fajn komentář. Víte, já si tu celkem dost vyslechnu různé vzkazky, od špatné češtiny, což nepovažuji za nic negativního vůči mě až po jiné méně lichotivé až arogantní komentáře a emaily. Každopádně děkuji za hezký komentář a ať se vám tu líbí i nadále.

 8. Zdravím a přeji pěkný večer.. Náhodně jsem objevil vaše stránky a zjistil , že nejen máme společné zájmy a podobné lokality , ale i stejné přátele……. Nádherné kameny a smekám před zpracováním kamenů—–Já sám kameny nebrousím —–ještě si na to netroufám –ale vím co to obnáší— takže klobouk dolů před vaší prací—– a přeji ať nám další krásné kameny a dřívka přibudou do sbírky… -Jarda

  • Já Vám děkuji za podporu a také Vám přeji mnoho úspěchů ve Vaší sběračské kariéře ;). Každopádně s broušení dřev neotálejte je to další level sběratelství, bez kterého si to dnes ani nedokáži představit. Vždy je lepší si kámen zprasit sám, než se bát co vypadne z někoho jiného ;).

 9. Bravo, krásné stránky, nádherné fotky z vaší sbírky. Sbírám a věnuji se zkamenělinám. Nějakou ,snad souhrou náhod jsem nedávno našel v náplavách řeky Svitavy několik kousků zkamenělého dřeva a žasnu nad jejich krásou. Pro mě veliká inspirace, díky.

 10. Přeji hezký den a opět díky za parádní ukázky dřívek…!!! Letos jsem taky docela zabodoval na Plzeňsku….tak asi Jarda ,,počapelskej ,, bude mít práci…!!haha..!! Chtěl jsem se zeptat ,kam zhruba zařadit Tempskie… Díky…!! J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *